Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. Hlasování o projektech rozvoje z pera veřejnosti se blíží. Prohlédněte si návrhy samotných občanů, jak zlepšit veřejná prostranství v Kladně. Město vyčlenilo na druhý ročník programu participativního rozpočtu „Společně v Kladně“ tři miliony korun. Občané Kladna sami v říjnovém hlasování rozhodnou, za které návrhy se peníze utratí. Od dnešního dne jsou návrhy určené pro hlasovaní vystaveny v OC Central.
  2. Od úterý 15. září a následně každé úterý budou vyčleněny úřední hodiny na všech pracovištích Magistrátu města Kladna pouze pro osoby starší 65 let a osoby s diabetem. Toto opatření neplatí pro pracoviště Czech POINT v OAZE, Tescu, Městském informačním centru a v místních úřadovnách Švermov a Dubí.
  3. Červený kříž spolu s magistrátem města Kladna slavnostně předali Zlatý kříž třetí třídy kladenským dárcům krve, který se uděluje dobrovolným dárcům za 80 bezplatných odběrů.
  4. Zástupci města ve spolupráci s dalšími experty analyzují možnosti renovace budov města, zejména školských zařízení. V dalších letech tak dojde ke zlepšení stavu budov, zvýšení komfortu pro jejich uživatele a také k významným úsporám finančních prostředků, neboť bude možné dobrými zásahy snižovat ztráty energie a, nejen po provozní stránce budovy, chytře a efektivně řídit. V neposlední řadě dojde ke snížení zátěže na životní prostředí.