Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnilo první jednání nového vedení Kladna s investorskou společností, která chce v Kladně na Růžovém poli postavit Globus. Šlo o úvodní schůzku, na níž zazněly současné pozice obou stran. Radní z koalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD Globus na Růžovém poli nechtějí. Problémem je místo, nikoliv hypermarket jako takový. Stavbou Globusu by obyvatelé Kladna nevratně přišli o oblast, která se využívá pro odpočinek a volný čas.
  2. Co všechno se bude konat během adventu? Podívejte se na program tradičních Vánoc na Kladně.
  3. Největší město ve Středočeském kraji má nové vedení. Kladenským primátorem je Dan Jiránek (ODS). Do čela radnice se vrací po čtyřech letech. Primátorem statutárního města o téměř sedmdesáti tisících obyvatelích byl někdejší předseda Svazu měst a obcí ČR v minulosti celkem deset let.
  4. Dlouhodobě netransparentní hospodaření kladenských městských společností SAMK a TEPO se musí změnit. Proto mají firmy novou dozorčí radu i jednatele. Rozhodla o nich rada města Kladno po ustavujícím zasedání zastupitelstva. Koalice čtyř stran - ODS, Kladeňáci, ANO a SPD - se shoduje, že financování největšího města ve Středočeském kraji je třeba obecně zprůhlednit, zlepšit se musí také hospodaření. Rovněž je nutné radnici víc otevřít lidem.