Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. Stejně jako každé Vánoce, bude i ty letošní zdobit na náměstí Starosty Pavla velký Pohádkový vánoční strom splněných přání, jen jeho slavnostní rozsvícení musí být jiné. Protože se nemůžeme scházet v hojném počtu a zároveň vás nechceme ochudit o toto symbolické zahájení adventních svátků, zajistili jsme pro vás online přenos této sváteční události.
  2. Přemostění Sítenského údolí bylo navrženo v roce 1962, o čtyři roky později mohli řidiči i pěší začít nový most využívat. Necelých šedesát let provozu se však na jeho stavu nenávratně podepsalo. Stavební inženýři doporučili místo rekonstrukce stávajícího mostu výstavbu zcela nového. Náklady na demolici a následnou stavbu nového mostu jsou odhadovány na minimálně 200 milionů korun.
  3. V kročehlavském sídlišti se chystá pokračování rekonstrukce zastaralého plynového potrubí. Tentokrát se bude pracovat na výměně řadů v ulicích Pražská, Maďarská, Havanská, Kosmonautů a Pařížská. V rámci přípravných prací stavby musí investor stavby, společnost GasNet Služby, provést v nejbližších dnech nezbytné kácení pětadvaceti stromů.
  4. První listopadový den začalo období zimní údržby města. Při zhoršení povětrnostních podmínek tak může hlavní dispečer rozhodnout o nasazení sypačů, motorových košťat a další techniky do ulic. Kladno má na systém ošetřování komunikací a chodníků k dispozici v letošním rozpočtu do konce roku 9,21 milionu korun.