Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
 1. Statutárnímu městu Kladnu se podařilo získat dotaci v přesné výši 138 404 248 korun z programu Nadregionální sportovní infrastruktura Národní sportovní agentury (NSA) na rekonstrukci zimního stadionu. Na předsezonní tiskové konferenci hokejového klubu Rytíři Kladno to dnes na kladenské radnici oznámili primátor Statutárního města Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) a předseda NSA Filip Neusser.
 2. Středočeský kraj po několika výzvách i nadále zcela odmítá jakkoliv věcně jednat, nedodal ani základní kvalifikované podklady a navíc do médií nadále šíří nepravdy, zmatené i chybné údaje. Opakované návrhy na nastolení věcného a odborného dialogu ze strany města Kladna vedou pouze k ignoraci krajem a navíc je Středočeský kraj vůbec nepřiznává. Z tohoto důvodu byly dnes poskytnuty nejen všechny tyto podklady médiím a konala se tisková konference.
 3. V polovině července začínají dny, kdy můžete označovat jízdní kola pomocí unikátní technologie mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Stejně jako lidská DNA je i ta syntetická naprosto jedinečná.
 4. Od pátku 1. července přechází MHD V Kladně na prázdninový provoz.
 5. Dnešním dnem opět označujeme jízdní kola pomocí unikátní technologie mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Stejně jako lidská DNA je i ta syntetická naprosto jedinečná. Takto označené jízdní kolo je zavedeno do databáze, opatřeno varovnou samolepkou a majitel získá registrační průkaz. Kdo si může nechat takto označit jízdní kolo? Každý občan starší 15 let, který doloží doklad o své totožnosti a o koupi kola. Přivezené kolo musí být čisté, suché a technicky způsobilé. Veškeré termíny a místa značení naleznete níže!
 6. V pátek 1. července zahájíme sezonu na Letním koupališti Sletiště. Po dobu rekonstrukce prostoru před Městským stadionem Sletiště bude vstup na Letní koupaliště možný dvěma způsoby, které najdete níže. Provozní doba koupaliště v měsících červenci a srpnu: Pondělí - Neděle 9.00 - 20.00 hod. Prodej vstupenek končí v 19:15 dle provozního řádu.
 7. Město Kladno zahájilo dvě revitalizace veřejných prostranství. První úprava se dotkne stávajícího vnitrobloku mezi ulicemi Moskevská x Petrohradská x Helsinská a druhá stávající dlážděné plochy v ulici Generála Píky.
 8. Vedení města zahájilo dvě výstavby nových parkovišť a kultivaci přilehlého okolí. První investice se dotkne ulic Pařížská v úseku ulic Vitry x Litevská a druhá ulice Na růžovém poli. Oba projekty by měly být hotové do konce letních prázdnin.
 9. Reorganizace Městské policie Kladno (MPK), kterou vedení města započalo již minulým rokem přináší další úspěchy. Za spolupráce MPK a poskytovatelem městské hromadné dopravy město Kladno implementovalo SOS tlačítka, díky nimž mohou řidiči autobusů MHD ihned přivolat hlídku strážníků.
 10. Zápis dětí do kladenských mateřských škol pro školní rok 2022/2023 se koná ve čtvrtek 12. května 2022 od 7:00 do 18:00 hodin a v pátek 13. května 2022 od 7:00 do 17:00 hodin. Zápis proběhne bez dětí migrujících z Ukrajiny. Zvláštní zápis určený pouze pro ukrajinské děti proběhne ve čtvrtek 16. června 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v pátek 17. června 2022 od 14:00 do 16:00 hodin.
 11. O víkendu se uskuteční 40. ročník Kladenských dvorků, tradičního uměleckého festivalu pod širým nebem. Město bylo nuceno přerušit letitou spolupráci se Spolkem Podprůhon. Byť i letos poskytuje k dispozici část vlastních pozemků, komunikací a symbolický nájem prodejcům občerstvení na akci, nedojde k finanční spoluúčasti města Kladna. Spolek Podprůhon totiž pod taktovkou současného vedení (Kateřina Jůzová a Slavomír Koníček) není pro Město nadále partnerem. Důvodem, jak již nyní vyplývá z probíhající kontroly, je prokazatelně neetické a podvodné chování i nesrovnalosti v účetnictví, provázené porušením dotačních pravidel a rozpočtové kázně.
 12. Ve věku 79 let zemřel v neděli 5. června uznávaný hudebník a kladenský rodák Václav Týfa. Nástrojem jeho života se stala trumpeta, výborně však ovládal i housle. Spolupracoval se zvučnými jmény české hudební scény, jako jsou Karel Gott nebo Karel Vlach. V září 2014 obdržel respektovaný trumpetista, který za svou dlouhou hudební kariéru nahrál mnoho děl klasického i populárního repertoáru, Cenu města Kladna. Vzdáváme našemu rodákovi a spoluobčanovi na jeho poslední cestě hold. Děkujeme, Václave, za Tvé umění.
 13. Z důvodu konání neveřejných absolventských koncertů bude ve dnech 7. 6., 9. 6. od 15.00 a 14. 6. 2022 od 13.00 po zbytek dne UZAVŘENA Galerie Kladenského zámku. Děkujeme za pochopení!
 14. Národní sportovní agentura (NSA) schválila k financování žádost Statutárního města Kladna o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu v programu Nadregionální sportovní infrastruktura. K poskytnutí dotace musí město doložit už jen dokumenty formálního charakteru.
 15. Statutární město Kladno předalo další postup v řešení spolufinancování dopravní obslužnosti renomované advokátní kanceláři a ekonomickým expertům, o čemž dopisem informovalo Středočeský kraj. Zásadně totiž nesouhlasí s krajem vynucovanými „Standardy dopravní obslužnosti“ (SDO), kvůli kterým by Kladno nově muselo doplácet okolo 12 milionů korun ročně na provoz meziměstské hromadné dopravy. „Kraj chce v podstatě platit za něco, co má ze zákona platit sám, a snaží se nadiktovat obcím svou vlastní metodiku s jediným záměrem, aby ušetřil. Teď už to je pouze o diskuzi v právní rovině,“ sdělil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
 16. Nové okružní křižovatky změní podobu stávajících průsečných křižovatek ulic Jaroslava Kociána x Milady Horákové a Vodárenská a navazující křižovatky ulice Americká x Vodárenská do jednoho oválného kruhového objezdu. Druhá okružní křižovatka vznikne v křížení ulic Americká x Italská u Kauflandu a propojky k Lidlu. Tuto velkou rekonstrukci město zahájí 23. května a práce budou trvat do konce letních prázdnin. Zároveň zde proběhne zásadní rekonstrukce vodovodu umístěného pod vozovkou v ulici Americká a Vodárenská. Z hlediska bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy dojde k významnému zlepšení a zkapacitnění průjezdu těmito dopravními uzly.
 17. Vedení města zahájí 23. května revitalizaci veřejného prostranství v ulici Sportovců v Kladně, respektive před Městským stadionem Sletiště, s předpokládaným koncem stavby v polovině letních prázdnin.
 18. Statutární město Kladno Vás zve na koncert No Name, kterým otevřeme sezónu kulturních akcí v Zahradě Kladenského zámku.
 19. Navýšení parkovacích míst se dotkne již zítra Vašíčkovi ulice. Nově zde přibude přibližně 50 míst umístěných podél vozovky.
 20. Kladenští řidiči si zcela oprávněně zoufají nad dopravními omezeními spojenými s neúměrně dlouhou opravou mostu do Švermova přes Huťskou ulici. Jejich stížnosti často končí na magistrátu, opravu ovšem neprovádí Statutární město Kladno, ale Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.
 21. V pracovní dny bude nový spoj odjíždět v 4.18 hod. ze zastávky V. Lanny, na náměstí Svobody bude v 4.27 hod. a do konečné na Okrsek 4 přijede v 4.39 hod. Cestující z oblasti sídliště V. Lanny a Ostrovce tak mají zajištěno dřívější spojení do centra a možnost přestupu na další městské i příměstské linky. Dosud první spoj vyjížděl v 4.41 hodin.
 22. Jeden stůl, pět her! Sportovní areály města Kladna rozšířily možnost sportovního vyžití na Sletišti. Za hlavní tribunou byly na zpevněné ploše instalovány dva do oblouku prohnuté stoly, na nichž je možné hrát až pět různých sportovních disciplín. Tou hlavní je ale TEQBALL – nohejbal na stole – který v sobotu 14. května odpoledne na Sletišti předvedou profesionální hráči.
 23. Statutární město Kladno modernizuje online Portál občana. Novinkou je například možnost hradit městu poplatky pohodlně platební kartou. Obnovou postupně prochází i část životních situací s nejrůznějšími formuláři. Pro vyřízení agendy převedené do online verze už tak lidé nebudou muset řešit úřední hodiny magistrátu. Online úřad bude pro veřejnost připravený 24 hodin denně.
 24. Na osvědčená a velmi oblíbená elektrokola nextbike mohou Kladeňáci znovu nasednout už v pondělí 4. dubna. Na více než padesáti stanicích a sedmi flexibilních zónách po městě najdou letos díky velkému zájmu o dvacet strojů více. Celkem tak na Kladně bude k dispozici 120 sdílených elektrokol.
 25. Radnice bude v roce 2022 hospodařit s předpokládanými příjmy a výdaji ve výši téměř 2,7 miliardy korun. Na investice do rozvoje města směřuje rekordních bezmála 850 milionů korun. „Letošní rozpočet je opravdu prozatím tím historicky nejvyšším. Díky práci náměstka Přemysla Mužíka, kterého již dlouhodobě považuji za nejlepšího možného člověka pro správu agendy financí, jsme vždy měli rozpočet, který vycházel s velkou přesností, byť se vždy samozřejmě jedná o předpoklad. Pokusíme se ho co nejvíce naplňovat a hospodařit s ním tak, aby se naše práce odrazila především zvýšenou kvalitou života ve městě,” uvedl primátor Statutárního města Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno).
 26. Na základě výsledků provedené mostní prohlídky dochází k úpravě silničního provozu na Sítenském mostě. Pravý jízdní pruh ve směru ze Sítné do centra města bude vyhrazen pouze pro městskou hromadnou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému. Levý středový jízdní pruh bude určen pro provoz ostatních silničních vozidel.
 27. Podpora občanských iniciativ, vyhledávání možností cílené a konkrétní pomoci na podporu Ukrajiny a jejich občanů, kteří se vinou ruské agrese a války ocitli v tíživé situaci. To je ve stručnosti hlavní směr, na kterém našlo společnou řeč vedení města Kladna s opoziční ODS. Z rozpočtové rezervy uvolňuje město na humanitární projekty milion korun.
 28. Studenti Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Cyrila Boudy oslovili město Kladno k podpoře projektu na pomoc válkou zmítané Ukrajině a jejím občanům. Ve spolupráci s organizací “Ukrainian european perspective” chtějí středoškoláci na Ukrajinu poslat zdravotnické prostředky a medikamenty, kterých je v zemi nedostatek. Jejich sbírku naplánovali na čtvrtek a pátek (3. 3. a 4. 3.) na adrese školy Cyrila Boudy 2954, Kladno.
 29. Rada města Kladna schválila přidělení již vysoutěžené zakázky na výstavbu třetího patra kladenského zimního stadionu v hodnotě zhruba 60 milionů korun. Zakázka byla dočasně pozastavena od konce ledna tohoto roku a je jednou z částí probíhající rozsáhlé rekonstrukce stadionu, jejíž celková cena se vyšplhala k půl miliardě. Třetí patro stadionu poskytne nezbytné zázemí pro fungování hokejového klubu, pořádání extraligových utkání a dalších sportovních či kulturních akcí.
 30. Rada města Kladna na své pondělní schůzi 28. února odsouhlasila návrh rozpočtu pro rok 2022 a 16. března ho předloží ke schválení zastupitelům. Historicky nejvyšší návrh rozpočtu počítá s příjmy a výdaji ve výši přes 2,6 miliardy korun. Do jeho schválení zastupitelstvem je město Kladno v takzvaném rozpočtovém provizoriu, které vedení města umožnilo přesnější a efektivnější určení jednotlivých kapitol.
 31. AKTUALIZOVÁNO 25.2.2022 - Vedení města Kladna bedlivě sleduje a vnímá dění na Ukrajině - na kladenské radnici na podporu ukrajinskému národu byla ve čtvrtek vyvěšena vlajka Ukrajiny. Oproti předchozím dnům, kdy se město Kladno k této iniciativě ještě nepřipojilo, se totiž nočním útokem ruských vojsk situace zásadně změnila a zhoršila. Město Kladno je připraveno reagovat a nabídnout konkrétní pomoc, pokud bude zapotřebí.
 32. Kladenský magistrát otevře 1. března nové Městské klientské centrum (MKC), a to v přízemí budovy bývalého hotelu Merkur ve Vašatově ulici. Bude poskytovat klíčovou službu ověřování podpisů a shody listin, dále výpisy CzechPOINT, klienti tu budou rovněž přebírat parkovací průkazy označující vozidla přepravující osoby ZTP. Objekt, kde před pár lety skončila provoz neslavná ubytovna, má pro veřejnost výhodnou polohu. Nachází se v těsné blízkosti autobusového uzlu na náměstí Svobody. Nové magistrátní pracoviště je přizpůsobené potřebám hendikepovaných osob.
 33. Upravený jízdní řád linky 322 je platný od úterý dne 1. 3. 2022. V jízdním řádu dochází k následujícím úpravám:
 34. Rada města Kladna na mimořádné úterní schůzi rozhodla s okamžitou platností o pozastavení nedatovaných „dohod o realizaci streetart Kladno“ podepsaných bývalým kladenským radním Lukášem Hanesem (ODS). Dohoda umožňovala výtvarníkům provádění maleb graffiti a streetart na betonových plochách a pilířích Sítenského mostu i na betonových opěrných zdech a sloupech ve spodní části mostu nacházejícího se v ulici Pod Zámkem křížící se s ulicí Slánská.
 35. Kladno patří v počtu úspěšných hokejistů na počet obyvatel mezi nejplodnější destinace světa. Mistři světa, olympijští šampioni i vítězové Stanley Cupu, desítky reprezentantů a stovky úspěšných hráčů v elitních ligách začínali v modrobílém dresu. Snad proto není náhoda, že ta největší legenda se zrodila právě zde. A je tomu přesně padesát let.
 36. Je tomu 80 let, kdy z Kladna odjely dva transporty židovských spoluobčanů z našeho regionu. Ve dnech 22. a 26. února 1942 bylo shromážděno v objektu bývalého Učitelského ústavu Marie Egemové v Kladně na 1623 osob a rozděleno do transportů s názvem „Y“ a „Z“. Konce války se dožilo pouze 120 osob, zavražděno bylo 1502 Židů (osud jedné osoby nebyl zjištěn).
 37. Pro velký zájem velkých i malých bruslařů prodlužujeme provozy obou ledových ploch do konce února. Půjčovna bruslí u kluziště na náměstí Starosty Pavla bude po celý únor v provozu pouze dopoledne pro potřeby škol.
 38. Ve středu 2. února odpoledne přebrali nejlepší sportovci Kladenska za rok 2021 ocenění Sportovních areálů města Kladna (SAMK). Ceny za umístění v anketě, jejíž vyhlášení se tradičně pojí s Plesem podnikatelů a sportovců, letos vinou nepříznivé pandemické situace ocenění jednotlivci i kolektivy přebírali v uzavřené společnosti.
 39. Ve středu pořádali strážníci městské policie ve spolupráci s Magistrátem města Kladno soutěž pro malé bruslaře s názvem Ledový strážník. Ráno strážníci navštívili malé kladenské hokejisty na jejich tréninku na zimním stadionu. Děti zpestření tréninku přivítaly s nadšením a závody si užily. Největší úspěch měl sprint přes ledovou plochu. Rychlost dětem měřili strážníci radarem. Ti nejrychlejší bruslaři dosahovali rychlosti od 20 km/hodinu až do 24 km/hodinu. Každý malý hokejista obdržel svou průkazku Ledového strážníka a drobné ceny.
 40. Kladno, 26. ledna 2022: Rada Města Kladna na pondělní schůzi nepřidělila zhotoviteli vysoutěženou zakázku na část probíhající rekonstrukce kladenského zimního stadionu, konkrétně na výstavbu nového třetího patra s vyhovujícím zázemím pro extraligu, místy pro sponzory, novináře, televizní vysílatele a režii stadionu. Důvodem je nejistota nad přislíbenou, ale dosud nepřidělenou dotací z programu Národní sportovní agentury (NSA). A za stávající situace by bylo vedení města nuceno obdobně postupovat i v případě plánované realizace vzduchotechniky.
 41. Novým tiskovým mluvčím Statutárního města Kladna je od 24. ledna Vít Heral. Svůj profesní život v uplynulých deseti letech spojil především s Rytíři Kladno, kde působil jako tiskový mluvčí a později jako provozní a eventový manažer. Nikdy se netajil tím, že jeho práce pro tradiční klub byla srdeční záležitostí. Přesto se rozhodl hokejový svět opustit a vyzkoušet nové prostředí.
 42. Od 5.1.2022 bude každou lednovou středu a sobotu probíhat svoz vyřazených vánočních stromků. Stromky odkládejte k nadzemním nebo k podzemním kontejnerům pro tříděný odpad. Děkujeme.
 43. Město nemění pro tento rok výši sazeb místních poplatků za komunální odpad či psy. Platné jsou veškeré úlevy. Zůstává i výše daně z nemovitosti. Po jedenácti letech má Kladno jednodušší ceník za hrobová místa. Úprava sazeb byla nevyhnutelná. Cena tepla se zvýší pouze o nutná 2,9 %. Cena vody, i přes nesouhlas Kladna, vzroste o 6,9 %.
 44. Povinnost podat vyplněné hlášení o produkci a nakládání s odpady dle § 95 zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech za rok 2021 je nejpozději do 28. 2. 2022. Více informací naleznete na níže uvedeném odkazu.
 45. Kladno, 6. ledna 2022: Nový rok začal v Kladně mimořádným zasedáním Rady města. Důvodem svolání radních bylo zcela bezprecedentní chování romských nájemníků městského bytu a jejich hostů při novoročních oslavách. Agrese, vulgarismy, kopání do dveří ostatních nájemníků, vyhrožování, a nakonec brutální napadení přivolaných strážníků. Radní jednohlasně podpořili návrh primátora na okamžité ukončení nájemního vztahu, který byl v roce 2019 uzavřen s jedním z agresorů.
 46. Kladno, 5. ledna 2022: Jen malá část reklamních poutačů tzv. áček, které jsou umístěny na veřejném prostranství, je oficiálně povolena. Majitelé tohoto typu reklamy musí počítat s kontrolami, které bude Odbor dopravy provádět v průběhu celého ledna. V případě, že někdo nemá povolení ani uhrazený místní poplatek za umístění přenosného reklamního zařízení, může sám kontaktovat paní Lenku Dvořákovou na tel. 312 604 338 nebo prostřednictvím e-mailu: lenka.dvorakova@mestokladno.cz a umístění svého áčka zlegalizovat.