Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. Obyvatelé i návštěvníci Kladna v době adventu i přes nelehké období prokázali ohromnou štědrost a dětem bez rodin, které žijí v dětských domovech, díky nim poputuje bezmála 75 tisíc korun. Především letošní rok prokázal, že Kladeňáci zcela nezištně pomáhají i v dobách ne zrovna příznivých.
  2. Město nabízí pomoc seniorům starším 80 let, kteří by se rádi registrovali k očkování proti nemoci covid-19, ale nemají přístup k internetu nebo se jim nebude dařit objednat k očkování přes linku 1221 a budou případně potřebovat s registrací na očkování pomoci. Od pondělí 18. ledna se mohou obracet i na linku 601 621 621, kde jim pracovnice kontaktního centra s registrací pomůžou. Linka bude k dispozici každý pracovní den mezi 8 a 15 hodinou.
  3. Každou středu a sobotu svážíme vánoční stromečky, které odkládáte u kontejnerů na tříděný odpad. Doposud jich bylo svezeno již 11,78 tuny.
  4. Součástí prevence bezpečnostních rizik v Kladně bude nově sdílení náhledu městského kamerového systému s hasiči. Město dokončilo i další opatření ke zvýšení bezpečnosti ve městě, zajistilo městské servery proti kyberútokům, zabezpečuje vstupy do škol či přidává kamerové body.
  5. Již téměř 12 000 zákazníků Středočeských vodáren využívá bezplatnou službu s názvem SMS info. Díky ní jsou zaregistrovaní odběratelé vždy včas a adresně informováni o plánovaných odstávkách vody či aktuálních haváriích na vodovodu či kanalizaci. Mohou se tak na ohlášenou situaci připravit a svou domácnost, případně kancelář či úřad včas vodou předzásobit.