Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. Na náměstí Starosty Pavla v Kladně začínají poprvé tuto středu 15. července pravidelné farmářské trhy. Po prvním úspěšném sobotním řemeslném jarmarku na konci června se stanou další akcí, která nabídne všem zájemcům čerstvou českou zeleninu a další farmářské produkty v historickém centru města.
  2. Odbor správy majetku Statutárního města Kladna zveřejnil nabídky na pronájem / podnájem / prodej dvou nebytových jednotek. První je bývalé papírnictví v Kročehlavech, druhá je bývalý hotel Merkur, rozdělený do tří samostatných částí, v centru města.
  3. Kladno nově zřizuje sedm zón do nejvytíženějších lokalit systému sdílených kol ve městě. Zasahují vždy několik ulic okolo stálé stanice pro shromažďování kol a uživatelé mohou v zónách vypůjčená městská kola bezplatně vrátit kdekoliv. Provozovatel sdílených kol připravil pro kladenské kolaře i prázdninový dárek ve formě volných 30 minut. Každou jízdou navíc uživatel přispívá na charitu.
  4. Kladenská radnice vyhlásí výběrové řízení na rekonstrukci městského zimního stadionu za cca 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021. Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s hokejovým klubem.
  5. Zajímá vás, koho přivítáme o prázdninách na "piknikovém pódiu" v Zahradě? Můžete se těšit na symfonický orchestr, blues, kabaret, mladé talenty i slavnou "Stand up comedy" v podání Arnošta Frauenberga, Richarda Nedvěda a Dominika Heřmana. Vstupenky na červencová představení můžete již nyní zakoupit v Městském informačním centru na pěší zóně, nebo online na stránkách města.