Město Kladno - Aktuálně

Kladno - aktuálně
  1. Rádi bychom vás požádali o vyplnění dotazníku, který nám bude sloužit jako podklad pro vypracování významných plánovacích a strategických dokumentů pro rozvoj města do roku 2030, s výhledem na 2050.
  2. Rada města schválila investici ve výši šesti milionů korun do rekonstrukce druhého patra Domova pro seniory v ulici Františka Kloze. Nové koupelny, podlahy, stropní podhledy včetně vestavěného osvětlení i zázemí pro ošetřovatelky ve druhém patře Domova pro seniory zkvalitní život více než stovce klientům.
  3. Smrkové lesy v okolí Města Kladna jsou masivně zasaženy kůrovcovou kalamitou a jejich vlastníci jsou podle lesního zákona povinni napadené porosty odstranit a zabránit tak dalšímu šíření a přemnožení kůrovce. Zákaz vstupu do lesa neomezí provoz oblíbeného koupaliště v Bažantnici.
  4. Obyvatelé Kladna mohou od začátku června využívat železniční spojení až do centra hlavního města. Vlaky se znovu vrátily na historický Negrelliho viadukt, který prošel v uplynulých třech letech největší rekonstrukcí za dobu své 170 let trvající existence. Tato stavba byla první z celého souboru investičních akcí Správy železnic, na jejichž konci bude jak rychlejší a častější spojení Prahy s Kladnem, tak i napojení Letiště Václava Havla na metropolitní železnici. K letištním terminálům se tak přímo vlakem dostanou v budoucnu také Kladeňáci. Významně pokročila i příprava modernizace trati na samotném území města.
  5. Kladenská městská policie má opět psího strážníka. Rotvajlera Matýska pro výkon služby vycvičil zkušený psovod a psí strážník, který bude sloužit jako pochůzkář, složil v červenci přísné zkoušky u státní policie na výbornou. Do služby měl Mates nastoupit až v září, ale na černo organizovaná techno-párty minulý víkend jeho nástup uspíšila.